Villaägarna Kronoberg

Vi arbetar för att ge en bättre närhet och service till våra medlemmar i samtliga kommuner i Kronobergs län.

iDetta är en lokal villaägarförening ansluten till Villaägarna. På denna sida ansvarar Villaägarnas Riksförbund för innehållet.

fb_icon_50x50.png Gilla vår Facebook sida så missar du ingen information

Kontaktuppgifter till föreningen.

Kungsgatan 13b
352 31 VÄXJÖ

Tfn 0470-74 99 50
Mobil 076 006 28 84
E-post kontoret@villaagarnakronoberg.se

 

Ordförande

Susanne Liljeholm Hjelm 
susanne@villaagarnakronoberg.se

Vice ordförande

Erling Rask
erlingrask54@gmail.com

 

Ledamöter

Birgitta Enocson
Mobil: 0766-10 56 47
birgitta.enoson@gmail.com

Ragnar Christerson
Mobil 0709 – 19 66 36 
ragnar_christerson@live.se

Claes-Göran Åhlander
Hem: 0470-278 59
Mobil: 070-590 70 83
claesahlander@gmail.com

Johan Markstedt 
johan@markstedt.eu 

Tommy Kreutner 
Tommy@kreutner.se

Evelina Thelander
evelina@villaagarnakronoberg.se

Rosemarie Arnmark
rosemarie@villaagarnakronoberg.se