Med hänsyn till samhällsspridningen av covid-19 (Corona) kan öppettider och svarstider ändras med kort varsel.

Villaägarna bevakar utvecklingen noga och följder de rekommendationer som utfärdas av regering och myndigheter. Vi ber om förståelse för ovan nämnda åtgärder.

Villaägarna i Kungälvs kommun

Vi arbetar för att ge en bättre närhet och service till våra medlemmar i Kungälvs kommun.

iDetta är en lokal villaägarförening ansluten till Villaägarna. På denna sida ansvarar Villaägarnas Riksförbund för innehållet.

Ordförande

Leif Gröön
Grindklykan 3
442 39 Kungälv 0768-11 99 50
leif.groon@comhem.se

Vice Ordförande

Inez Zackrisson
Barlinds väg 32
442 65 Marstrand
0737-03 19 36
inez.zackrisson@gmail.com

Kassör

Björn Wennerberg
Västra gatan 36
442 31 Kungälv
0705-27 95 48
bjornwenner@gmail.com


Sekreterare

Monica Johansson
Snorregatan 3G
442 35 Kungälv
0706-46 05 09
mjoverod@telia.com


Ledamöter

Gerd Antonsson
Solskiftegatan 21
442 53 Ytterby
0768-61 00 13
gerd.antonsson@gmail.com

Lisbeth Landgren
Normannebo
442 92 Romelanda
0730-928105
lisbeth.landgren@hotmail.com

Birgitta Grundell
Djupeviksvägen 1
442 71 Kärna
0735-464557
birgitta.grundell@gmail.com

Valberedning

Kjell Bjulemar
Tegskiftegatan 22
442 53 Kungälv
0709-56 13 86
kbjulemar@gmail.com

Lennart Olausson
Ringby 150
442 93 Kareby
0730-67 02 23
lennart.olausson53@hotmail.com

Kent Pettersson
Stapelbäddsgatan 18
Lgh 1102
442 66 Marstrand
0761-061030
kemagraph@gmail.com