Logga in på webben eller i vår app så tar du del av 1000-tals förmåner, får rådgivning av våra experter och mycket mer. Det enda du behöver är ditt medlemsnummer och ett lösenord.
Ta del av 1000-tals förmåner, få tillgång till kostnadsfri rådgivning och få magasinet Villaägaren i din brevlåda 5 ggr/år.
HejJag behöver sätt upp tak på vår altan och undrar vilken avstånd ska man ha mellan takstolparna om man räknar med 6m bred och 2m djup tak? Takstolar sätter man var 0.6m, om jag fattar det rätt...
Inte medlem, men vill se expertsvaret?
Är du inte medlem, men vill se expertsvaret? Ange ditt telefonnummer och din e-postadress nedan så får du tillgång till expertsvaret i 24 timmar.
Ämnesområden: Rådgivning
Hej,Vi får tyvärr inte hjälpa till med dimensionering av konstruktioner inom ramen för rådgivningen. Du hittar förmodligen svar på din fråga i nedanstående länk:
Om du läser en fråga som någon annan har ställt, tänk då på att svaret kanske inte är tillämpligt i ditt fall, då förutsättningarna skiljer sig åt.
Tänk på att du behöver vara inloggad eller ha ditt medlemsnummer tillhands när du vill ställa fråga till våra experter. Medlemsnumret hittar du på ditt medlemskort.